LICEUL PEDAGOGIC "ȘTEFAN BĂNULESCU" CĂLĂRAȘI

Adresa: Str. Prelungirea Bucuresti, Nr.1; Tel/Fax: 0242/312308; E_mail: st_banulescu@yahoo.com

 

< Arhiva ani anteriori >

 

Rezultate concursuri - 2017/2018

Olimpiade școlare


Nr
Numele si prenumele elevului
Clasa
Profesor coordonator
Olimpiada
Premiul obținut la etapa județeană
Premiul obținut la etapa națională
1
Coman Silvica Petronela
a XI-a
Moisescu Viorica Olimpiada de Pedagogie-psihologie-managementul clasei de elevi
I
Participare
2
Ipate Ștefania
a XI-a
Blebea Cristina
Barbu Ioana
Olimpiada de Protecția Mediului
I
Participare
3
Brîndușoiu Ionela Cristina
a XII-a
Samaru Petruța Olimpiada de Limba și literatura română
II
 
4
Axentuță Ionuț-Daniel
a XII-a
Moisescu Viorica Olimpiada de Pedagogie-psihologie-psihopedagogie speciala
III
Participare
5
Șuțu Cătălina Miruna Oana
a XII-a
Samaru Petruța Olimpiada de Limba și literatura română
III
 
6
Stanciu Eduard
a XI-a
Serban Laura
Frangu Viorica
Florea George
Olimpiada de Tehnologii, Domeniul „Turism și alimentație”
Mențiune
 
7
Axentuță Ionuț Daniel
a XII-a
Samaru Petruța Olimpiada de Limba și literatura română
Mențiune
 
8
Axentuță Ionuț Daniel
a XII-a
Samaru Petruța Olimpiada de lectura,,Lectura ca abilitate de viata”
Mențiune
 


Concursuri școlare


Nr
Numele si prenumele elevului
Clasa
Profesor coordonator
Concursul școlar
Premiul obținut la etapa județeană
Premiul obținut la etapa națională
1
Bădițescu George Iulian
a IX-a
Ion Mihaela Rodica Concursul de fizică „Serban Titeica”
I
Faza regională - locul 8
2
Cristea Ionuț
a XI-a
Puran Vasilica Concursul internațional „Nostalgii de toamnă”- grafică  
I
3
Cristea Ionuț
a XI-a
Puran Vasilica Concursul internațional „Nostalgii de toamnă”- proiecte de mediu  
I
4
Cîmpeanu Roxana
Bădițescu George Iulian
a IX-a
Puran Vasilica Concursul internațional „Nostalgii de toamnă”- proiecte de mediu  
I
5
Bădițescu George Iulian
Mitran Florin
a IX-a
Puran Vasilica Concursul Internațional „Copii, salvati Planeta albastra” - proiecte de mediu  
I
6
Stancu Ștefan Eduard
Radu Oana Valentina
a XI-a
Puran Vasilica Concursul Regional de educație pentru mediu „Cărări Vrâncene” - proiect de mediu  
I
7
Cristea Ionuț
a XI-a
Puran Vasilica Concursul Regional de educație pentru mediu „Cărări Vrâncene” - desen  
I
8
Cristea Ionut
a XI-a
Puran Vasilica Concursul Regional de educație pentru mediu „Cărări Vrâncene” - foto  
I
9
Nedelciu Adina Gledys
a XII-a
Puran Vasilica Concursul Regional de educație pentru mediu „Cărări Vrâncene” - foto  
I
10
Roxana Cîmpeanu
a IX-a
Puran Vasilica Ziua mondială a Apei - Foto - apa
I
 
11
Bădițescu George Iulian
a IX-a
Puran Vasilica Ziua mondială a Apei - Desen - apa
I
 
12
Cristea Ionuț
a XI-a
Puran Vasilica Ziua mondială a Apei- Desen apa
Premiul special
 
13
Enache Alexandra
a XI-a prof
Anghel Alexandra Concursul interjudețean „Trasabilitatea produselor alimentare”  
I
14
Cristea Ionuț
a XI-a
Șerban Laura Concurs „Mesajul meu antidrog”
I
 
15
Velicu Alexandra
Toader Ionuț Cătălin
a XI-a
a XII-a
Samaru Petruța Concursul Național cu participare internațională „Euro ambasadori pentru viitorul Terrei” - Eco - turism  
I
16
Șuțu Miruna Cătălina
Toader Ionuț Cătălin
a XII-a
Samaru Petruța Concursul Național cu participare internațională „Euro ambasadori pentru viitorul Terrei” - proiecte de mediu  
I
17
Chiru Nelia Daniela
a X-a
Samaru Petruța Concursul Național cu participare internațională „Euro ambasadori pentru viitorul Terrei” - Expo-eco  
I
18
Chiru Elena
Iancu Vlăduț
Tudor Geanina
a XI-a
Șerban Laura Concursul Național cu participare internațională „Euro ambasadori pentru viitorul Terrei” - Master chef  
I
19
Bădițescu George Iulian
Mihai Eliza
Macrea Lucian
a IX-a
Bîrjoveanu Irina Concursul Național cu participare internațională „Euro ambasadori pentru viitorul Terrei” - colaj eco  
I
20
Bădițescu George Iulian
a IX-a
Bîrjoveanu Irina Concursul Național cu participare internațională „Euro ambasadori pentru viitorul Terrei” - proiecte de mediu  
I
21
Stancu Ștefan Eduard Cristea Ionuț
a XI-a
Puran Vasilica Concursul Internațional „Copii, salvati Planeta albastra” - pagina web  
II
22
Bica Cristina
a XI-a
Puran Vasilica Ziua mondiala a Apei – Foto-apa
II
 
23
Cristea Ionuț
a XI-a
Bîrjoveanu Irina Concursul regional „Necuvintele” – semn de carte  
II
24
Băjenaru Gabriela
a IX-a
Ion Mihaela Rodica Concursul de fizică „Serban Titeica”
II
Faza regională – Mențiune
25
Iancu Vlăduț
Tudor Geanina
a X-a
Șerban Laura Concursul „Știu și aplic”
II
 
26
Bălan Ioana
Spiridon Andra
a IX-a
Bîrjoveanu Irina Concursul–Festival internațional de poezie „Zilele Nichita Stănescu” – recitare  
II
27
Mitran Florin
a IX-a
Puran Vasilica Ziua mondială a Apei - Foto – apa
III
 
28
Manciu Iulia
a XI-a
Ion Mihaela Rodica Ziua mondială a Apei - Machete – apa
III
 
29
Pripici Iosefina
Ghionoiu Mihaela
Manciu Iulia
Barbu Cristinel
Toader Ionuț Cătălin
a XI-a
a XI-a
a XI-a
a XII-a
a XII-a
Ion Mihaela Rodica Competiția MaST
III
 
30
Spiridon Andra Cosmina
a IX-a
Bîrjoveanu Irina Concursul regional „Necuvintele” - eseu literar  
III
31
Cristea Ionuț
a XI-a
Bîrjoveanu Irina Concursul regional „Necuvintele” - afiș  
Mențiune
32
Curt Cristina
a X-a
Dobrescu Cătălin Ion Onuță
Mențiune
 
33
Băjenaru Gabriela
a IX-a
Ion Mihaela Rodica Concursul de fizica Edison
Mențiune
 
34
Fieraru Teea
Șerban Narcis
Barbu Cristinel
a IX-a
a IX-a
a XII-a
Ion Mihaela Rodica Concursul Național de Știință și Tehnică „Florin Vasilescu”  
Mențiune
35
Tudor Angelica
Banciu Alexandru
a IX-a
Radu Filofteia Concursul „Știu și aplic”
Mențiune
 
36
Cîmpeanu Roxana
Micu Robert
a IX-a
Puran Vasilica Concursul Internațional „Copii, salvati Planeta albastra” - soft educational   Participare
37
Constantin George Lucian
a IX-a
Puran Vasilica „Sărbătoarea Primăverii” Călărași 2018   Participare
38
Manole Georgiana
Pavel Andreea
Penciu Georgiana
Proca Cristina
a IX-a
Bogdan Elena Concursul „Cu viața mea apăr viața”’
Fair Play